Videokernel Üye Takip 3D Yüz Tanıma Sistemi, Spor salonları, Güzellik merkezleri, Spa merkezleri gibi yerlerde güvenlik ve üye takibini sağlamak amacıyla kullanılır. İşletmenin hem güvenlik hem de para kaybını engellemek amacıyla yetkili olmayan kişi/kişilerin alana girmesi engellenir.

Videokernel Üye Takip 3D Yüz Tanıma Sistemi, Turnike bölgesine yerleştirilen IP kameralar aracılığı ile gelen kişilerin yüz görüntülerini analiz eder.

Çalışma Şekli:

Sistem IP Kamera, I/O Kart (Tetik Kartı), Uygun konfigüre edilmiş bilgisayar ve Videkernel 3D Yüz Tanıma Yazılımından oluşmaktadır.

IP kameralardan alınan görüntüler üzerinden görüntü işleme teknolojisi kullanılarak, yüz bilgileri alınır. Alınan yüz bilgileri 2 KB vektörel dataya çevrilir ve veri tabanında bulunan 2 KB datalar ile sorgulanır. Eşleşme bulunması durumunda turnikeye tetik gönderilerek açılır

Opsiyonel olarak RFID Kart Okuyular ile senkronize çalıştırılabilir. Kart okutulduğunda Kart ID si ile ilişkilendirilmiş Vektörel Yüz Datası IP Kaeradan alınan Vektörel Yüz Datası ile karşılaştırılır. Eşleşme olması durumunda geçiş izni verilir.

Kara Listeye kişi eklenebilir. Bu durumda istenmeyen kişilerin engellenmesi ve operatöre uyarı vermesi sağlanır.

Sisteme eklenen yüz görüntüleri daima 2 KB data olarak saklanır. Standart bir bilgisayarda veri tabanında 1 milyon data içerisinden sorgulama yapılabilir ve 1 sn de sonuç üretilir. Sistem Client-Server mimarisini destekler.

Analiz edilen yüz görüntüleri vektörel dataya çevrilir, bu sayede başka bir program veya alanlarda kullanılması engellenmiş olur.

Oluşturulan vektörel yüz datası veri tabanında bulunan kişilerin vektörel datası ile karşılaştırılır. Yapılan karşılaştırma işlemi sonucu eşleşme var ise geçiş izni verilir ve geçiş kayıt altına alınır. Bu işlem yaklaşık 1sn sürer.

Videokernel 3D Yüz Tanıma Üye Takip Sistemi, RFID kart okuyucular ile entegre çalışabilir. Bu sayede kart+yüz doğrulama sağlanabilir.

Kişi kartını okuttuğu zaman, sistem karta kayıtlı vektörel yüz datasını da eşleştirir. Çift doğrulama sağlanabilir.

Parmak izi, avuç içi veya retina taramalardan daha kolay ve konforlu geçiş yapılması sağlanır. Üyelerden yüz görüntülerinin alınması ve rızası, diğer doğrulama sistemlerinden daha kolaydır.

Örneğin; üyeler parmak izi veya avuç içi bilgisinin başka bir yerde kullanılması endişesi ile parmak izi ve avuç içi bilgilerini vermek istemez.

Ancak yüz bilgileri başka bir ortamda kullanılamayacağı ve alınan yüz bilgisi sadece sayısal bilgilerden olacağı için, üyelerin yüz tanıma sistemi ile geçiş yapma istediği sağlanabilecektir.

Yüz tanıma sistemi için buraya tıklayınız.

Sistem Özellikleri

Kullanım Alanları

Yazılım Arayüzü

Açık Alan

Hızlı Geçiş Turnikesi – 1

Hızlı Geçiş Turnikesi – 2

Yüz Analizi – 1