Günlük Ücresiz Süre Nedir ? Nasıl tanımlanır?

VideoKernel Plaka Tanıma Sistemi ile otoparkınıza günlük ücretsiz park süresi tanımlayabilirsiniz.

Otopark alanına gelen her bir aracın gün içinde her giriş çıkışında otopark da kalış sürelerini hesaplar ve işletme tarafından tanımlanan ücretsiz otopark süresinin aşımı durumunda gene işletme tarafından tanımlanan ücret tarifesine göre park ücretini hesaplar.

Videokernel Plaka Tanıma Sistemi bu süreyi aşan araçları tespiti halinde videokernel da operatöre ekranda Ücretsiz Süre Aşımı bilgisini iletir.Parkpay ücret popup açar.

Bu özelliği uygulamak için;

C:\Program Files (x86)\NORON\VIDEOKERNEL\settings.ini  dosyasına girilir.

UcretsizSure=15  ==> Araç ödeme yaptıktan sonra otopark alanında max kalabileceği süre dakika cinsinden tanımlanır. ( Ödeme noktası çıkış bariyerinin yanında değil ise bu süre tanımlanırken ödeme yapıldıktan sonra aracın çıkış bariyerine geleceği max süre giriniz.Eğer araç bu süre içinde çıkış kamerasından çıkış yapamaz ise yazılım tekrar ücretlendirme yapar.

GunlukLimit=  bu parametrenin değerini 1 yapınız.

GunlukLimitDakika= Bu parametreye otopark alanınızda uygulamak istediğiniz ücretsiz günlük süreyi dakika cinsinden giriniz.

Web arayüzüne erişim yetkisi bulunan kullanıcı ile giriş yapınız.Bakınız ( yetkilendirme nedir?nasıl yapılır? )

Sistem Yönetimi / Otomasyon Ayaraları / Genel Ayarlar menüsüne giriniz.

Ödeme sonrası max çıkış süresi alanına settings.ini dosyasında UcretsizSure parametresine girilen değeri,

Günlük zaman limiti alanına settings.ini dosyasında GunlukLimitDakika parametresine verilen dakika cinsinden değeri tekrar giriniz.

Yazılımı kapatıp tekrar başlatınız.

Canlı Destek
1